Od ponad 50 lat Otto Zimmermann GmbH opracowuje, produkuje i sprzedaje wysokiej jakości części samochodowe przeznaczone dla zakładów motoryzacyjnych oraz na wolny rynek części zamiennych.

Od czasu przeniesienia siedziby z Eppingen do Sinsheim w 1990 Otto Zimmermann GmbH systematycznie rozszerza swoją bazę administracyjną, moce produkcyjne i powierzchnię magazynową, która wynosi dziś ponad 17.000 metrów kwadratowych.

W roku 2000, wraz z powstaniem Otto Zimmermann Truck, z wytwarzanego asortymentu wyrobów wyodrębniono części do samochodów dostawczych, dzięki czemu partnerzy handlowi z tej branży mogą korzystać z bardziej zindywidualizowanych rozwiązań marketingowych.

W  ostatnich latach firma Otto Zimmermann znacząco rozwinęła swoje zdolności produkcyjne. Części pochodzące z ostatnich linii produkcyjnych są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami stosowanymi w przemyśle motoryzacyjnym.  Sterowane komputerowo urządzenia i maszyny wiertnicze skracają maksymalnie czas produkcji i zapewniają niezmiennie produkowane części o najwyższej jakości.

Aktualny program produkcyjny obejmuje ponad 1500 różnego rodzaju części hamulcowych i elementów silnika, które są sprzedawane w ponad 60 krajach na całym świecie

Otto Zimmermann, w swoim zakładzie znajdującym się w Sinsheim produkuje zarówno standardowe części jak i sportowe tarcze hamulcowe typu  cross-drilled oraz tarcze hamulcowe typu compound.

Przestrzeń magazynowa w firmie Otto Zimmermann została w znacznym stopniu powiększona o przestrzeń wysokiego składowania oraz o nowy, w pełni zautomatyzowany obszar automatycznego składowania, umożliwiając dystrybutorom dostęp do około 400.000 części, tym samym zapewniając dostawę usług na wysokim poziomie.

Długoterminowym celem firmy Otto Zimmermann GmbH jest efektywny i rozległy udział na rynkach pojazdów mechanicznych na całym świecie. Ponadto, firma Otto Zimmermann GmbH chce zaspokoić zapotrzebowania rynku na szeroką gamę produktów dostępnych po przystępnych cenach.

Osoba odpowiedzialna:

Krzysztof Załuski
kzaluski@autoprime.pl
+48 605 854 676