Baumot jest globalnym specjalistą w dziedzinie oczyszczania spalin. Założona przed ponad 20 laty firma Baumot przez lata pracowała nad rozwojem techniki napędowej i zajmowała się przeglądami silników wysokoprężnych. W ten sposób przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w zarządzaniu aplikacjami innowacyjnych systemów do oczyszczania spalin i w usługach serwisowych. Z 13 oddziałami handlowymi i serwisowymi oraz trzema zakładami produkcyjnymi na trzech kontynentach Baumot jest kompetentnym partnerem, jeśli chodzi o nowoczesne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania redukujące emisje silników wysokoprężnych.

Z racji licznych przykładów współpracy ze znanymi producentami pojazdów on-road i off-road firma Baumot cieszy się doskonalą reputacją. Podstawowa specjalizacją firmy jest zarządzanie aplikacjami. Dzięki bogatej palecie produktów Baumot jest w stanie zaoferować idealne rozwiązanie dla każdego pojazdu i każdych warunków użytkowania.

Firma Baumot jest producentem filtrów cząstek stałych do samochodów ciężarowych i autobusów.

Wiele starszych pojazdów użytkowych – autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych – nie spełnia surowych

przepisów, choć są jeszcze w pełni sprawne.

Cóż można więc zrobić?

Poza kosztownym zakupem nowego pojazdu istnieje inna, znacznie tańsza alternatywa: wyposażenie silnika w filtr cząstek stałych. Filtry

cząstek stałych Baumot są łatwe i tanie w montażu. A przede wszystkim spełniają wszelkie ustawowe wymogi. Starsze pojazdy użytkowe

otrzymują wraz z nimi swoje drugie życie.

Zamknięty system filtracji

Filtr cząstek stałych do silnika Diesla firmy Baumot to system zamknięty, pasywny. Oczyszcza on spaliny z silników Diesla niemalże całkowicie z rakotwórczych cząstek sadzy, węglowodorów (HC) i tlenków węgla (CO). Dzięki właściwościom samooczyszczania filtra nie ma konieczności przeprowadzania uciążliwej regeneracji oraz stosowania dodatków do paliwa ułatwiających regenerację.

                                                 Stefan Wójcik
swojcik@autoprime.pl
+48 601 888 044

Krzysztof Załuski
kzaluski@autoprime.pl
+48 605 854 676